Мелекінська школа має свою історію. Перша школа була відкрита ще наприкінці XIX сторіччя. Навчання в школі було трирічне. В 1924 році була відкрита нова школа з чотирирічним навчанням. В 1937 році сталася велика подія – перший випуск семикласників. З початком війни заняття в школі припинилися, школу зайняли окупанти. І тільки в 1943 році після окупації школа відновила свою роботу. В 1962 році було побудоване нове приміщення школи, де вже працювало 15 вчителів і де навчалося 326 учнів, а уже в 1987 році в школі навчалося 112 учнів.
В 2000 році збулася мрія багатьох поколінь мелекінців – була добудована і здана в експлуатацію нова школа. Простора, світла, з великими фойє та рекреаціями, з сучасно обладнаними кабінетами та класами, школа відповідає освітянським вимогам сьогодення. Спільними зусиллями педагогів, учнів та їх батьків, а також громадськості школа стає дедалі кращим та яскравішим осередком духовності та науки. Досягнення останніх років показують, що інтелектуальний потенціал мелекінських школярів великий. За результатами участі в предметних районних олімпіадах, починаючи з 2000 року, учні посіли 164 призових місця, 58 з яких – перші. Високий рівень знань підтвердився і на рівні області. Спицька Катерина з 2005 по 2007 роки посідала призові місця з математики та російської мови, виявившись сильнішою за учнів міських шкіл та ліцеїв. Це дійсний показник творчого підходу до навчально-виховного процесу педагогічного колективу школи. На високому рівні знаходиться і духовний розвиток учнів школи. Участь у творчих конкурсах на рівні району, область та у Всеукраїнських конкурсах, здобуті перемоги в них виявляють талановитих дітей та дають змогу їм розвиватися. Народні традиції, які склалися з давніх-давен у жителів села Мелекіне, в школі знають, свято шанують і передають нащадкам. Здоров’язберігаюча функція школи – найважливіше завдання педагогічного колективу. Збереження та зміцнення здоров’я кожної дитини являється основою навчально-виховного процесу.
Загальна атмосфера Мелекінської школи – це взаємоповага, співпраця, творча наснага, любов до Батьківщини, до села, до школи. Саме це і є запорукою усіх перемог і звершень!